מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

היחידה לרפואת האם והעובר

ברוכה הבאה!

"הרופא הבטיח לי "חוויה מתקנת" להריון ולידה הקודמת וכך היה. אין לי ספק שבזכות המעקב הרפואי, הטיפול התרופתי, האכפתיות והדאגה של הצוות- ילדתי בשלום תינוק בריא ומקסים. איך מודים על חיים שהגיעו לעולם? אין לי מילים להודות". גלי מרום

היחידה לרפואת האם והעובר כוללת את מחלקת האשפוז ואת מרפאות ההריון לסיכון גבוה ומרכזת את כלל הפעילות הקשורה לניתוחים קיסריים - מרפאת טרום ניתוח קיסרי והניתוחים עצמם.

היחידה לרפואת אם-עובר במרכז הרפואי רבין היא מרכז מצוינות המרכז נשים עם מחלות רקע וסיבוכי הריון מכל רחבי הארץ, בכדי להעניק להם חווית ההריון והלידה המקצועית, הבטוחה והחווייתית בכל ההיבטים הרפואיים, מיילדותיים ואישיים.

ביחד איתך, ועם האנשים היקרים לך (בן/בת זוג, משפחה וחברים) - נלך יחד צעד אחד צעד, משבוע לשבוע כדי להגיע ללידה המיוחלת, המיוחדת והאישית שלך, בבריאות שלמה ובביטחון מלא.

את כל זה, אנו ביחידה לרפואת האם-והעובר, מסוגלים לעשות ברמה הגבוהה ביותר בזוכת צוות הרופאים/רופאות ואחיות שלנו – צוות מנוסה ומקצועי, עתיר ידע וניסיון. אנחנו משלבים ידע והולכים יד ביד עם מיטב מומחי בלינסון.

לקביעת תור אונליין לחצי כאן
 

חדש! מרפאת VBAC

מטופלות שעברו ניתוח קיסרי אחד, מתלבטות במקרים רבים כיצד ללדת בלידות הבאות.
אנחנו בבילינסון תומכים בנסיון לידה נרתיקית לאחר קיסרי במרבית המקרים, וסיכוי ההצלחה בלידות כאלו גבוה. עם זאת, כמובן שחייבים לודא שנסיון לידה כזה בטוח עבור האם והיילוד.
במסגרת מרפאת VBAC, רופאים בכירים של חדר לידה בילינסון, יבצעו איתך דיון מעמיק לאחר בחינת כל הנתונים, וימליצו על דרך הלידה העדיפה עבורך.

מרפאת סוכרת

במרפאה תמצאו את הטובות שבדיאטניות וליווי אנדוקרינולוגי צמוד למטופלת הסוכרת הטרום הריונית שלנו.

מרפאת מושתלות איברים

יחד עם מחלקת השתלות האיברים הגדולה בישראל, אנו מטפלים בכלל מושתלות האיברים - כליות, כבד, רעות, לבלב ועוד.

מרפאת זיהומים בהריון

צוות משולב של רופא נשים וזיהומולוג ילדים מעניקים טיפול חדשני ופורץ דרך, מאת המרפאה שהביאה לראשונה בעולם טיפול למניעת הדבקת העובר ב – CMV

המרפאה המשולבת למחלות מעי דלקתיות

שיתוף עם המכון לגסטרואנטרולוגיה מהווה מרכז מוביל המשלב בביקור אחד מענה מקיף ומשולב – גסטרואנטרולוגי וגניקולוגי-מיילדותי, לנשים המתכננות היריון, במהלך ההיריון ולאחריו המאובחנות עם מחלת מעי דלקתית.

מרפאת שליש ראשון 

מסגרת ייחודית המאפשרת, בעת ביצוע השקיפות העורפית, לנבא ולמנוע מגוון סיבוכי הריון - מומים עובריים, רעלת הריון, סוכרת ולידה מוקדמת.

  מרפאת התאומים

  במרפאה אנו מרכזים שילוב של צוות רופאים וטכנאיות אולטרה-סאונד למעקב הריון צמוד אחרי ההריונות היקרים הללו, שללא כל ספק יש להם צרכים יילודים וסיבוכים נדירים שאחנו עורכים למנוע, לאבחן ולטפל בהם בכל הדרכים האפשריות.

  במרפאת הריון בסיכון הכללית אנחנו מטפלים בכלל מצבי ההריון בסיכון – בין אם על רקע של מחלות אימהיות כרוניות (אפילפסיה, אסתמה, לופוס, ציסטיק פיברוזיס, קרישיות יתר, אי ספיקת כליות, לחץ דם גבוה, מחלות ראה, מומי לב ומחלות לב כרוניות ועוד ועוד...) או סיבוכים הריון שונים (צירים מוקדמים ולידה מוקדמת, סוכרת הריון, רעלת הריון, מומים לעובר, עיכוב גדילה, ריבוי או מיעוט מי שפיר ועוד).

  במסגרת היחידה פועל המרכז לרפואת העובר, המשלב טיפול רפואי על סף המדע הבדיוני של ניתוחים תוך רחמים לעוברים עם מומים פתוחים בעמוד השדרה, תאומים זהים, גידולים עובריים ועוד.
  יחד עם יחידת אולטרה-סאונד ובזכות הפגייה המובילה בישראל, אנחנו נותנם את הטיפול הטוב ביותר הן במהלך ההריון והן טיפול המשכי בלידה ומייד לאחריה לעוברים הנולדים כפגים, לעוברים הנולדים עם מומים הדורשים טיפול לאחר הלידה.

  עם כ – 8000 ביקורים בשנה, יש לנו את הידע, היכולת והניסיון לתת מענה כל בעיה רפואית, בשילוב עם מיטב המומחים של מרכז רפואי רבין.

  מרפאת בריאטריה

  חדש בבילינסון! מרפאה בריאטרית לנשים בהיריון.

  המרפאה ממוקמת במרפאות אם ועובר ונועדה ללוות נשים בהריון לאחר שעברו ניתוח בריאטרי (מכל סוג).

  הריון הוא אתגר תזונתי משמעותי לכל אישה, הריון לאחר ניתוח בריאטרי נחשב כהריון בסיכון, עם פוטנציאל לחסרים תזונתיים במהלך ההריון ואחריו, ודורש מעקב של צוות רב מקצועי. נשים שיגיעו למרפאה יקבלו מענה וליווי מקצועי מותאם לכל שלבי ההריון ולתופעות הלוואי הקשורות להריון ולניתוח. 

  מרפאה קרדיולוגית לנשים בהריון

  המרפאה מיועדת לנשים עם מחלות לב, לקראת הריון ובמהלך ההריון. המרפאה מאפשרת מעקב רפואי צמוד על ידי קרדיולוגית בכירה (ד"ר נילי שמרוט) גניקולוג מומחה להריון בסיכון (ד"ר אוהד חורי) אשר יחד מבצעים מעקב לקראת ובזמן ההריון והלידה.  

  מטרת המרפאה הינה לספק שירות ליווי וטיפול רפואי, אישי ומקצועי, תחת קורות גג אחת על ידי כל  הגורמים הנחוצים.  

  המרפאה פועלת בשיתוף פעולה עם שירותים נוספים הניתנים לאישה ולעובר - לרבות אקו לב אימהי, יחידת אולטרהסאונד להערכת העובר, יחידה לגנטיקה עם התמחות ייחודית במחלות לב, יעוץ טרטולוגי לכל טיפול תרופתי, מרפאת קרישה,  ייעוץ מלווה של מרפאה קרדיאלית לעובר וליילוד בבית החולים לילדים שניידר.

  מחלקת האשפוז

  במחלקה שלנו מתאשפזות נשים לקבלת טיפול צמוד ואינטנסיבי כאשר הן סובלות ממחלות אימהיות פעילות, מחשש גבוה לסיבוכי הריון ולידה מוקדמת. כמו כן, אנו מרכזים את ההכנה והאשפוז המקדים לקראת ניתוח קיסריף מבצעים פעולות של היפוך חיצוני ממצג עכוז למצג ראש וכמובן נשים העוברות ניתוח עוברי תוך רחמי.

  במסגרת האשפוז במחלקה מבוצעות כלל הפעולות העשויות להידרש במהלך ההיריון, כמו השראה לידה, היפוך חיצוני לעובר במצג עכוז, ניתוחים תוך רחמיים לעובר וניתוחים קיסריים.

  אנו מעניקים מענה מקצועי רב תחומי לכל מצבי ההיריון בסיכון; הדמיה, שירות תזונה ודיאטה לפי הצורך, ניטור עוברי, בדיקות מעבדה, ייעוץ מקצועי ממגוון תחומים רפואיים ועוד.

  הכל מתחיל בתשומת לב אישית

  ♥משקיעים משאבים וטכנולוגיות מהחדשניות בעולם כדי להעניק לך ולתינוק.ת שבדרך חוויית היריון ולידה טובה ובטוחה.

  ♥מאפשרים ומעודדים אותך לבחור מתוך מגוון צורות מעקב ולידה את הדרך הטובה והנכונה עבורך, לאורך ההיריון, הלידה ולאחר הלידה.

  ♥מעמידים לשירותך את הרופאים והרופאות הטובים והמיומנים ביותר, המעניקים לכל יולדת ומשפחתה יחס אישי קשוב ומסור, הרואה את הייחוד שבה.

  לקביעת תור אונליין לחצי כאן
   

  הנבחרת המקצועית שלנו, שתעשה למענך הכל:


  רופאים בכירים:

  • פרופ' יוסף פרדו

  • ד"ר כנרת טננבאום

  • ד"ר שירי חזן

  • ד"ר ריקי ברגל

  • ד"ר סיוון איסטון

  • ד"ר אליסף שמואל

  • ד"ר קרן צדיקביץ גפן

  • ד"ר ענת פרדו

  • ד"ר אוהד חורי

  • ד"ר יואל טולדנו

  • ד''ר סימה פריד

  • ד"ר איתמר זילברמן רון

  דיאטניות:

  מיטל רון אל - מטפלת בסוכרת הריון

  נועה בן צבי - מטפלת בסוכרת הריון

  ניצן גיל כאהן - מטפלת בבריאטריה והריון

  מזכירת המחלקה: גב' כרמלה זגורי

   

  תמונה של מנהל המחלקה פרופ' ערן הדר

  מנהל המחלקה:

  פרופ' ערן הדר

   

  תמונה של אחות אחראית אירית אמבר

  אחות אחראית:

  אירית אמבר

  -----------------------------------

  כיצד מגיעים:

  בניין נשים ויולדות, קומה 2

  דרכי התקשרות:

  טלפון: 03-9377566

  דוא"ל: [email protected]

  לקביעת תור אונליין לחצי כאן

  -----------------------------------

  קישורים שימושיים:

  היפוך

  המרכז לרפואת עובר 

  לקראת האשפוז ביחידה לאם ועובר

  הנחיות כלליות למתאשפזות ביחידת אם ועובר

  הכנה לניתוח קיסרי

  ניתוח קיסרי בהתאמה אישית