מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

רפואה משלימה בהריון ובלידה

לידה היא מאורע משמח ומרגש אשר עלול להיות מלווה בחששות והתמודדות עם צירים ולכן טיפולי רפלקסולוגיה, שיאצו ועיסוי רפואי יכולים לסייע לקראת ובמהלך הלידה.

טיפולי הרפואה המשלימה מומלצים ע“י רופאים ומבוצעים ע“י נבחרת מטפלים מקצועיים, מוסמכים ומנוסים.

לפרטים נוספים פני לצוות הרפואי במחלקה.

רפלקסולוגיה

טיפול המגע המבוקש ביותר על ידי יולדות והריוניות. ניתן לקבל אותו גם בישיבה על כיסא, הוא מרגיע ויכול לסייע בכל שלבי הלידה.

  • לפני הלידה: עם השליש האחרון של ההריון מגיעות תופעות כמו בצקות, צרבות, בחילות שחזרו להן מהשליש הראשון, עצירות, טחורים ולפעמים גם חששות וחרדות. לכל אלו נוכל לסייע בעזרת לחיצות במקומות יעודיים בכפות הרגליים, העיסוי נעים ובטוח.

  • במהלך הלידה: הרפלקסולוגיה תוכל לסייע בעזרת טכניקה ייחודית בהשראת לידה. הטיפול מתאים גם לנשים שקיבלו אפידורל ושוכבות על הגב. עם קצת יצירתיות ושיתוף פעולה, ניתן להעניק את הטיפול גם בלידה פעילה.

שיאצו

טכניקת טיפול יפנית המתבססת על תורת הרפואה הסינית בשילוב טכניקות מערביות. פירוש המילה "שיאצו" הוא "לחץ של אצבע" (שי=אצבע, אצו=לחץ). הטיפול בשיאצו אינו כואב אלא "עוטף". טכניקת הלחיצות יוצרת תחושה של "חיבוק לכל איבר" וזו גם הסיבה לכך שהיפנים נוהגים לומר כי "לב השיאצו הוא לב של אמא". הטיפול להריוניות נעשה כאשר המטופלת על מיטת טיפולים או על מזרון (מה שנוח), בביגוד מלא ובשכיבה על הצד.

  • לפני הלידה: הטיפול נועד לסייע להקל על כאבי הגב האופיינים לשליש האחרון, ההקרנות שלהם לרגליים ולחץ במפשעה וברצפת האגן.

  • במהלך הלידה: הטיפול ינסה לסייע לגוף בזירוז הלידה, בהקלה על הכאבים הקשורים בצירים ובשחרור תקיעויות. הלחיצות על גבי ערוצי האנרגיה בגוף (המרידיאנים) הקשורים לרחם ישמשו לעזור לעובר לרדת כלפי מטה, להיכנס לתעלת הלידה ולהתחיל בלידה פעילה.

עיסוי רפואי הוליסטי

מטפלי ומטפלות העיסוי שלנו יוכלו להקל משמעותית על הכאבים שנוצרים בזמן ההריון, עקב השינויים הברורים מאליהם ומייצרים עומס על הגב התחתון והרגליים. העיסוי נועד בראש ובראשונה להרגיע ולהקל על כאבי שרירים.

  • לפני הלידה: העיסוי הרפואי ההוליסטי נועד לסייע ולהקל על עוצמת הכאבים שנלווים להריון עם הבטן שהולכת וגדלה ונמשכת לעמוד השדרה. העיסוי גם מסייע בהפתחת תחושות הסטרס שמלווה שלבים רבים בהריון ובעיקר לפני הלידה.

​​​​​​​לפרטים נוספים פני לצוות הרפואי במחלקה

 

רפואה משלימה בהריון ובלידה