מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

ביות וביות מלא - כל התשובות

מהו ביות (Rooming in)?

המילה ביות מתייחסת לשהות משותפת בחדר של היולדת והיילוד בזמן האשפוז בבית החולים.

מהו ביות מלא?

בביות מלא שוהים האם ותינוקה יחד במשך כל שעות היממה (גם בלילה) ולאורך כל תקופת האשפוז במחלקת היולדות. באמצעות הביות המלא לומדים האם והיילוד להכיר זה את זו, ומחזקים את הקשר הראשוני ביניהם.

מהו ביות גמיש?

ביות גמיש מאפשר לאם לשהות לצד תינוקה כרצונה והיא אינה מוגבלת בשעות. בפרקי הזמן שבהם בוחרת האם לנוח ולאגור כוחות, התינוק מועבר לתינוקייה, שם הוא מטופל בידי צוות מנוסה ומיומן, מתקיים במחלקת יולדות ג'

* בית החולים בילינסון מעודד את חופש הבחירה של ההורים בנושא שיטת הביות שבה הם מעוניינים. לבחירת הנשים מחלקות ביות מלא, חלקי וביות גמיש.

מתי מתחיל הביות המלא?

כשעתיים לאחר הלידה מגיעה היולדת למחלקה ובה היא נפגשת עם תינוקה (לאחר שהתינוק עבר בדיקות ומדדים ראשוניים בהסכמת הוריו). נשים שמעוניינות לשהות לצד תינוקן ללא הפרדה גם במהלך השעות שבהן הוא עובר את אותן בדיקות, יכולות לעשות זאת במסגרת אפס הפרדה מרגע הלידה, שהייה משותפת בחדר לידה ומעבר למחלקת היולדות יחד עם התינוק.

מהם היתרונות בביות מלא?

השהות הרצופה והמשותפת בשעות ובימים הראשונים משפרת את הקשר בין ההורים ליילוד. מחקרים מוכיחים כי הדבר תורם להנקה, מחזק את הביטחון העצמי של ההורים ומכין אותם טוב יותר לקראת החזרה הביתה, במיוחד כשמדובר בלידה ראשונה. באמצעות הביות המלא לומדים ההורים לזהות את הצרכים של תינוקם ואת התנהגותו - מתי הוא עייף ומתי הוא רעב. בנוסף לומדים ההורים לטפל בתינוקם - להלביש אותו, להחליף לו חיתול ולרחוץ אותו.

מהם החסרונות בביות מלא?

השהות הרצופה לצד התינוק יכולה להיות לעתים מתישה, בייחוד לאחר לידה ממושכת וקשה. לכן יכולים לבחור אלו ששיטת הביות המלא אינה מתאימה להם, את הביות החלקי או הגמיש המאפשרים שעות מנוחה, בעיקר במהלך הלילה.

מתי לא מתאפשר ביות מלא?

ישנם מקרים שבהם מסיבות רפואיות הקשורות לתינוק או ליולדת, לא מתאפשר ביות מלא. סיבות רפואיות אלו משתנות מעת לעת, תוך שמדיניות בית החולים היא לאפשר ביות מלא עד כמה שניתן תוך שמירת בריאותם של האם והתינוק.

ביות מלא בבית החולים בילינסון

בית החולים לנשים בבילינסון מציע "מחלקת בוטיק" מיוחדת ליולדת המעוניינות בביות מלא. מדובר במחלקה אינטימית, חמה ואישית המיועדת לאלו המבקשות לשהות לצד תינוקן 24 שעות ביממה, ללא כל הפרדה. במחלקה 6 חדרים ו- 12 מיטות ואין כל צורך בהרשמה מראש.

בכל אחת ממחלקות היולדות א',ב' ו-ג' ניתן גם כן ליישם ביות מלא ולשהות באופן רציף עם היילוד (למעט הקבלה הראשונית במחלקת יילודים).

במחלקת יולדות ד', בה שוהות נשים שבחרו בביות מלא, מעודדים את המלווה לשהות לצד האם ותינוקה לאורך כל שעות היממה, לשם כך מוצבת בחדרים כורסה נפתחת עליה מוזמן המלווה לישון במהלך הלילה.

מחלקת הבוטיק (יולדות ד') נבנתה במטרה לאפשר להורים לטפל בכל צרכי התינוק. ישנה פינת החתלה וכל הטיפולים וביקורי הרופאים מתקיימים בחדר היולדת. במחלקה אין תינוקייה ומי שמעוניינת לעבור לביות חלקי תיאלץ לעבור מחלקה.

נשים המעוניינות לשהות במחלקת הביות המלא אינן צריכות להירשם מראש, הכניסה למחלקה היא על בסיס מקום פנוי ובכל מקרה ביות מלא מתאפשר גם בשאר המחלקות.

צוות המחלקה

צוות מחלקת הביות המלא מיומן לטפל בתינוקות ובאימהות גם יחד. האחיות במחלקה הן יועצות הנקה מוסמכות ואת ההדרכות הן מעבירות באופן אישי בחדר שבו שוהה היולדת.

הדרכות נוספות

פרט לייעוץ והדרכות ההנקה מתקיימות בכל המחלקות הדרכות רחצה וטיפול בתינוק, משכב לידה לאם הטרייה והדרכה מיוחדת להורים לתאומים.
 

 

תמונה של אם ותינוק

 

הקליקי כאן ליצירת קשר עם בילינסון יולדות

-----------------------------------

שירותים נוספים:

טרקלין יולדות

עיבוד חווית לידה

מפגש תזונה לאחר לידה

-----------------------------------

צפי בסרטונים:

כנסים ואירועים

"בשבילחן" עם ד"ר רוני חן

-----------------------------------

התקשרי או כתבי לנו:

טלפון: 03-9376333
דוא"ל: [email protected]
ווטסאפ: 054-2089229